SEO
ZDARMA

Specialista na on-line marketing

3 tipy na odstranění kreativního bloku
Pondělí, 16 Prosinec 2019 / RUBRIKA:

3 tipy na odstranění kreativního bloku

Múza není holka na zavolání. A kreativita nepřijde lusknutím prstu. Ta mrška je jako toulavá kočka, u které nikdy nevíte, kdy vás zrovna poctí návštěvou. A na jak dlouho poté opět zmizí. Podívejte se na mnou vyzkoušené způsoby, jak bojovat s kreativním blokem.

 

Hodně lidí si myslí, že po obdržení nějakého „přemýšlecího“ úkolu stačí zapnout počítač nebo vzít do ruky papír s tužkou a můžete okamžitě začít pracovat. Omyl. Takhle to bohužel nefunguje. Kreativita se musí vysedět. A mnohdy potřebuje dost času. Samozřejmě jsou chvíle, kdy si to všechno sedne a z člověka proudí nápady raz dva, ale často tomu musíte jít trošku naproti. Jak?

  1. Běžte si zaběhat

Pro mě osobně je běhání ten nejlepší brainstorming. Důvod je prostý. Při těch deseti kilometrech úplně vypnu, nesoustředím se na práci a mám naprosto čistou hlavu. Do ní mi průběžně proudí stovky myšlenek. A pár z nich pokaždé bývá velmi užitečných. Tímto způsobem mě zcela automaticky napadají slogany, náměty na článek nebo lepší varianty už napsaných prodejních textů, na které bych při usilovném přemýšlení nikdy nepřišel. Na fyzickou námahu zkrátka nedám dopustit.

  1. Běžte mezi lidi

Pracujete z domova nebo z vlastní kanceláře? Vyrazte do společnosti a socializujte se. Já byl zvyklý vždy na začátku pracovního dne minimálně hodinu času strávit/zabít tlacháním u kafe s kolegy, což mě dostalo do provozní teploty a poté jsem byl schopný kreativně přemýšlet. Tohle ale z home officu není možné a občas je těžké vstát, nasnídat se a beze slova hned podávat nadstandartní výkony. V takovém případě mi pomůže návštěva známého, procházka obchodním centrem nebo práce z kavárny. Opustím totiž to stereotypní prostředí a získám nové podněty, ať už přímo komunikací s lidmi nebo pouze tím, že jsem mezi nimi.

  1. Zkuste meditaci

Nevím jak vy, ale já jsem celkem hyperaktivní. Nevydržím moc dlouho sedět na místě a hlavou se mi honí tolik věcí najednou, že to někdy přestávám stíhat. Proto se snažím pravidelně meditovat, pustit si relaxační hudbu, uvelebit se do tureckého sedu a soustředit se pouze na vlastní dech. Na nic při tom cíleně nemyslím a pouze se zklidním. Dříve nebo později se objeví nejrůznější myšlenky. A ty jsou často přínosné. Nejdůležitější je ale ten pocit po meditaci, kdy se „proberu“ uvolněný, spokojený a plný vnitřního klidu. Rázem tak uvažuji trošku jinak než předtím. Podobně to mám se saunou, která na mě má totožný efekt.

 

Výše zmíněné rady nejsou samospásné. Každý jsme jiný a někdo zkrátka kreativitou příliš neoplývá, takže při vší snaze moc originálních nápadů z rukávu nevysype. V takovém případě je nejlepší obrátit se na někoho, kdo to dokáže. Ušetříte si tím totiž čas, nervy i peníze.

 

Bojujete s nedostatkem kreativity a už nevidíte světélko na konci tunelu? Kontaktujte nás a přenechte svoje starosti na mně.

SDÍLEJ:
Napsat komentář
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

×
TOP
Podpora