SEO
ZDARMA

Specialista na on-line marketing

Affiliate marketing v teorii i praxi
Středa, 12 Září 2018 / RUBRIKA:

Affiliate marketing v teorii i praxi

Znáte pojem affiliate marketing? Jde o partnerskou formu marketingu na bázi provizního systému, který je založen na provázanosti služeb nebo produktů se stránkami, které je doporučují. Zkrátka způsob propagace prostřednictvím sítě affiliate partnerů, kteří jsou za to odměněni podílem z prodeje. 

Je smutné, když kovářova kobyla cválá bosa, a proto jsme coby rozvíjející se marketingová firma chtěli na vlastní kůži vyzkoušet všechny formy on-line propagace, abychom věděli, co každá z nich obnáší a mohli je v budoucnu zakomponovat do marketingových strategií pro naše klienty. A affiliate marketing byl dlouho tématem, nad kterým jsme často debatovali. Ale ono to není tak jednoduché, jak se může zdát. 

Affiliate marketing a PTL 

Jsme totiž profesně velmi hrdí, a tak cítíme značnou odpovědnost za vše, co pouštíme ven i my samotní. Takže je jasné, že si dáváme hodně záležet s výběrem produktů nebo služeb, které bychom mohli doporučit vám, našim čtenářům a zákazníkům. Což o to, affiliate marketing představuje relativně snadnou možnost, jak přijít k nějakému zisku, ale je to dvousečná zbraň. Pokud doporučíš službu, která nebude dostatečně dobrá nebo přínosná pro tvé publikum, tak možná získáš pár stříbrných, ale ztratíš důvěryhodnost v očích těch nejdůležitějších lidí pro tvůj byznys. A to je velmi děsivá představa.  

Toho jsme si plně vědomi. A právě to byl důvod, proč jsme tak dlouho hledali vhodný affiliate program, jehož produkt bychom mohli s klidným srdcem nabídnout těm, na kterým nám nejvíce záleží. Našli jsme službu, jež nám velice pomohla a jsme přesvědčeni, že ji oceníte i vy. 

Kolegyně Petra ovládá mistrně jazyk, leč primárně pouze ten český. To pro copywritera není apriori žádný handicap, jenže jedním z našich hlavních cílů je průběžné vzdělávání v oboru, což v případně internetového marketingu lze jen těžko, když aktuální trendy nejrychleji zachytíte ze zahraničních zdrojů. 

Petra vypadá na čerstvých pětadvacet, ale její občanka se jí snaží nakecat něco jiného. Rok sem, rok tam, to není vůbec důležité. Podstatné je to, že kolegyňka patří asi mezi tři čtvrtiny Čechů, kteří mají problém s cizími jazyky. Je i v početné skupině dospělých lidí, kterým se nepodařilo naučit další jazyk, ačkoliv se o to dlouhé roky snažili. A cítí se kvůli tomu špatně, protože malé dítě se naučí libovolný jazyk do 3 let 

Na učení jazyků není nikdy pozdě 

Na učení jazyků je zarážející ještě jeden fakt. Čím méně času tomu dáte, tím lepší můžete očekávat výsledek. Přesněji, učení jazyků bychom se v kuse měli věnovat maximálně 20 minut. Ne více.  Při delším úseku totiž ztrácíme pozornost a nově naučené věci proto spíše zapomeneme. Takové schéma Petře vyhovuje i proto, že pracuje z domova a pozornost tak dělí mezi péči o domácnost, starost o rodinu a práci. Času tak nemá nazbyt a už vůbec několik hodin v kuse. Proto jsme ji přihlásili do kurzu Easylingo. A nelitujeme. My, ani Petra 😊 

Cizí jazyky zvládnete hravě i vy 

Určitě jste slyšeli o někom (a možná i o vás samotných), kdo nemá talent na jazyky. Kdyby to byla pravda, neumíme dnes ani mateřskou řeč. Problém spočívá ve vzdělávacím systému, který jazyky učí špatnou a nepřirozenou metodou. Malé dítě taky nesedí v lavici a nedrtí se gramatická pravidla, ale učí se v přímé interakci s určitými předměty a situacemi. Jak ale tento druh výuky simulovat ve světě dospělých? 

K tomu slouží 7 pravidlech rychlého učení jazyků. Některá jsme vám už jemně nastínili, avšak to podstatné se dozvíte zde. Chcete se konečně naučit nějaký cizí jazyk? Ono to jde a ne že ne. Dokonce za velmi rychlou dobu, a to i v pokročilejším věku. Dopřejte si ten pocit cítit se i v zahraničí „jako doma“. Vždyť kolika jazyky umíte, tolikrát jste člověkem. A být jen jedním, by byla škoda.

SDÍLEJ:
Napsat komentář
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

×
TOP
Podpora