SEO
ZDARMA

Specialista na on-line marketing

Moderní doba si žádá PPC
Čtvrtek, 22 Září 2016 / RUBRIKA:

Moderní doba si žádá PPC

Tento měsíc otevřela kamarádka svůj salón. Když jsme se viděly minulý týden, říká mi: „Podívej se mi, prosím, na internet a zjisti mi ceny podobných služeb, jak se pohybují tady u nás.“ Jasně, že jsem jí to slíbila.

V tom děsným vedru, celá upocená, usedám k počítači a otevírám internetový prohlížeč. Snad všude se na mě dívá reklama, pobízející k jejímu otevření. A já nadávám a nadávám, kdo má v tomhle tropickém počasí chuť klikat na reklamy, když zrovna teď nic nepotřebujete.

Vztekající se mě u počítače našel můj partner a divil se, co dělám a proč běduju. Vysvětlila jsem mu celou situaci od začátku. A on mi na to povídá: „Ty nevíš, proč ty reklamy se objevují v rámci internetu? To si zadávají firmy, aby jim to pomohlo najít nové zákazníky.“

Vysvětlil mi, že je více možností takové reklamy, ale ať se na to podívám na internet, protože je to zajímavé a pro dnešní dobu celkem aktuální. To mě zřejmě navnadilo a ještě ten večer v posteli jsem začala brouzdat po internetu a vyhledávat nějaké informace. Docela mě to nadchlo. Zjistila jsem, že je opravdu více forem internetové reklamy, která slouží nejen k prodeji výrobků firmy, která si onu inzerci zadala.

Modely platby za internetovou reklamu (PPC aj.)

Jde o několik modelů, které jsou v rámci internetu využívány. Např. PPT – zde platí inzerent za umístění své reklamy a to i v případě, pokud na ni nikdo neklikne. PPV – zadavatel platí za počty zobrazení.

Image by Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net (PPC - Pay Per Click)

Image by Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net (PPC – Pay Per Click)

V současnosti je však nejvíce využíván model PPCPay Per Click – k překladu jsem musela využít jeden z nástrojů Google, jelikož nejsem v angličtině moc zdatná a dnes již vím, že se jedná o platbu za kliknutí. V této chvíli mě to začalo zajímat více a chtěla jsem se dozvědět podrobnosti.

Dočetla jsem se, že se jedná o model s vysokou účinností, kdy PPC díky výbornému cílení přivádí více návštěvníků, kteří si častěji objednávají. To vše lze změřit a tím následně přesně spočítat návratnost investic, které vynaložil inzerent. Co mě dále udivilo je možnost sledovanosti, jestli se investice stále vyplácí. Díky rychlému spuštění této formy reklamy může inzerent získat své první návštěvníky během 15 minut.

Vzhledem k tomu, že je PPC reklama flexibilní, umožňuje okamžitou reakci na sezónní výkyvy v poptávce, propagaci akčních nabídek a další možnosti. No není to úžasné? Jsem opravdu nadšená z toho, jaké možnosti dnešní moderní doba nabízí. Kolik lidí, užívajících internet, je osloveno touto formou reklamy.

Já, aniž bych si to uvědomila, se s jednou z forem PPC setkávám každý den v rámci Facebooku. Nejčastěji se jedná o krátké textové inzeráty. Pokud chce inzerent využít propagaci své značky, určitě sáhne po možnosti bannerové reklamy nebo zobrazení na cizích webech formou kontextové reklamy.

Náročnost přípravy a správy reklamní kampaně

Image by patrisyu at FreeDigitalPhotos.net (PPC management)

Image by patrisyu at FreeDigitalPhotos.net (PPC management)

Po přečtení si článků o možnostech této inzerce vím, že už se u nich nebudu rozčilovat (úsměv). Myslím si, že samotná příprava reklamní kampaně je zcela určitě náročná. Dokáže jistě zaměstnat nejednoho člověka. Takové osoby upřímně obdivuji, musí mít nejen všeobecné znalosti, ale i ty marketingové, aby dokázali připravit kvalitní PPC reklamu – kampaň. A to nepíši o časové náročnosti, protože ta určitě není vůbec zanedbatelná.

V rámci svého brouzdání po internetu a shánění informací o PPC jsem se dozvěděla, že nedílnou součástí je aktivní správa. Tím je umožněna sledovanost příchozích na stránku, z jaké jsou země (nemusí se jednat pouze o Českou republiku) a třeba kolik a jakých stránek si prohlíží. Důsledkem toho všeho je zjištění míry efektivnosti klíčových slov pro danou PPC kampaň a také, která webová stránka má nejlepší výsledky.

Musím přiznat – samé zajímavé věci. K dosažení skvělých výsledků v rámci PPC reklamy je potřeba analytických nástrojů. Pravdou je, že k sestavení kvalitní kampaně potřebujeme postup, mající svou posloupnost. Výše v článku jsem psala o klíčových slovech a právě ty jsou tím prvním bodem. Dalším je vytvoření poutavého textového inzerátu, což není – jak jsem se dočetla v rámci blogů o tvoření obsahu – zrovna nic lehkého. Poslední článek sestavení kvalitní kampaně tvoří URL adresa cílové stránky webu.

Že z toho nejste moc moudří? Nevadí, také jsem zpočátku nebyla. Nejlépe je poznávat PPC reklamu pomalu a postupně. Také jsem to tak udělala, přečetla si nejdříve obecné informace a zjistila, že je to téma, které mě zajímá.  Poté došlo k vyhledávání dalších odborných článků, které mě přivedly na to, že už vím co je to PPC.

Ráda se o zjištěné informace podělím se svou kamarádkou a možnost této reklamy s ní proberu osobně. Pokusím se jí princip PPC vysvětlit na praktickém příkladu ve smyslu ona a její kadeřnický salón. Vždy je lepší vědět, do čeho člověk jde.

SDÍLEJ:
Napsat komentář
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

×
TOP
Podpora